.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.

Zapnutí prohlížeče trvá velmi dlouho, prohlížeč je nestabilní

Líný prohlížeč, holé neštěstí. Trávíte s ním denně hodně času a irituje vás v poslední době jeho zpomalení? Ušetřete si nervy čekáním a radši zjistěte, v čem je zakopaný pes.
Mnoho dnešní havěti se snaží monitorovat vaši aktivitu na internetu a upravovat data na stránkách, které jsou zobrazovány prohlížečem. Častým nešvarem jsou také pokusy o manipulaci výsledků vyhledávání nebo podsouvání výsledků jiných. Existuje množství tzv. Toolbarů, které vám na oko poskytují mraky „zaručeně nepostradatelných funkcí"s jediným cílem - Toolbary chtějí zůstat v prohlížeči nainstalovány co nejdéle, aby tak svým autorům mohly poskytovat zajímavá obchodní data. Existují samozřejmě i přívětivé toolbary, převládají však ty nepoctivé. Proto v případě instalace jakéhokoliv toolbaru dbejte zvýšené opatrnosti a mějte oči otevřené. Pokud se začne chování prohlížeče měnit k horšímu, ukažte toolbaru, kde jsou dveře.
Kromě toolbarů mohou v prohlížeči dělat neplechu i tzv. BHO (Browser helper objects), což jsou programy toolbarům podobné, pouze nejsou tak vidět. BHO mohou mít jakoukoliv funkci. Společné pro ně je to, že běží společně s prohlížečem a doplňují jeho funkcionalitu o nové funkce. Často o funkce takové, že se nestačíte divit - počínaje vykrádáním e-mailových adres z vašich webmail účtů a odchytávání hesel konče. Stejně jako toolbar, může být i BHO naprosto legitimní a přívětivý program. Je však třeba mít se na pozoru.

 V případě nestability prohlížeče zkontrolujte zásuvné moduly, které jsou v prohlížeči nainstalovány. Tzv. Plug-in doplňky bývají často vyvíjeny jednotlivci a častěji se tak setkáváme s jejich chybami, které snižují funkčnost prohlížeče.

Doporučujeme:

Proveďte kontrolu na přítomnost spyware, adware a jiné havěti.

Proveďte kontrolu na přítomnost virů.

Zkontrolujte nainstalované zásuvné moduly a ověřte si na internetu, že jejich výrobci nejsou znamé firmy na výrobu parazitů.

Zkontrolujte nainstalované toolbary a BHO a ověřte si na internetu, že jejich výrobci nejsou znamé firmy na výrobu parazitů.
14.03.2009 15:27:44
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one