.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.

Virtuální mechaniky: Jak na ně?

Virtuální mechaniky: Jak na ně?
Nebaví vás neustálé hledání a spouštění CD a DVD disků? Chcete se vyhnout častému vysouvání mechaniky či její neustálé činnosti? Využijte služeb virtuální CD/DVD mechaniky, která vám zpřístupní obsah obrazů CD a DVD uložených na pevném disku.
logo_virtual-clonedrive_150x182-.gif.png
Virtual CloneDrive
Jak funguje?

Po snadné instalaci vytvoří program Virtual CloneDrive ve vašem počítači „virtuální" CD/DVD mechaniku. Ta se bude tvářit jako skutečná mechanika, ale ve své podstatě je vlastně pouze její softwarovou náhražkou. Do takové mechaniky pak pouze jednoduše vložíte virtuální disk (tedy obraz z vašeho skutečného CD či DVD disku, který máte uložený na pevném disku vašeho počítače). Nemusíte tedy prohledávat velké množství fyzických médií, stačí vám program Virtual CloneDrive a obraz disku.

Užití virtuálních mechanik má samozřejmě spoustu výhod, mezi které patří například rychlejší přístup k datům a možnost využít několik mechanik najednou. Nespornou výhodou také zůstává rychlost, s jakou je možno disky v mechanice vyměňovat. Naopak za největší nevýhodu bych považoval vysokou náročnost na volné místo na vašem pevném disku. To je bohužel daň za pohodlnost virtuálních mechanik.

1-122017839276884.PNG
Obrazy disků
Obraz disku je vlastně takovou náhražkou fyzického disku. Obrazy disků je nejlepší ukládat na pevný disk počítače. Vytvořit takový obraz můžete například v programu Alcohol 120% či Nero. Obrazů disků je také hned několik typů, program Virtual CloneDrive podporuje ty nejpopulárnější z nich, jmenovitě CloneCD, ISO, BIN, IMG a UDF.
2-122017842885022.PNG
Jak na to?
Po nainstalování programu máme k dispozici pouze jednu virtuální mechaniku. Počet mechanik se ale dá zvýšit až na 8, což by mělo stačit snad každému. K otevření obrazu disku můžeme využít dvě možnosti. Buď si najdeme daný obraz disku a klikneme na něj, jako bychom ho chtěli otevřít (Virtual CloneDrive by se měl přiřadit jako hlavní program pro otevírání těchto disků), nebo klikneme pravým tlačítkem na mechaniku a v místním menu vybereme položku Virtual CloneDrive / připojit. Vybereme obraz a připojíme ho k mechanice. Ta se poté bude chovat, jako by se jednalo o klasickou „fyzickou" mechaniku.
Program Virtual CloneDrive je ke stažení v českém jazyce a jeho nastavení není třeba nikterak řešit, téměř žádné neobsahuje. Hledáte-li tedy kvalitní program pro virtuální mechaniky, Virtual CloneDrive by vám mohl dobře posloužit. Jeho producentem je firma Slysoft, která má na kontě například programy CloneDVD 2 a AnyDVD. Na závěr ještě drobná potěšující zpráva, program je k dispozici zcela zdarma.
3-122017846481390.PNG
Alternativy

Daemon Tools

Jeden z nejkvalitnějších a nejznámějších emulátorů pro CD/DVD mechaniky. Od programu Virtual CloneDrive se liší zejména podporou emulace chráněných disků, Zvládne tak překonat ochrany SafeDisc, RMPS, Laserlock a SecuROM a umožňuje tak hraní i chráněných her bez nutnosti skutečného média. Tomuto programu se budeme v magazínu určitě ještě věnovat.

Stáhnout: DAEMON Tools 4.30.3 Lite

Alcohol 120%

Další nástroj pro emulaci až 31 virtuálních CD a DVD disků. Program nejen umožňuje nejen emulaci disků, ale především také jejich tvorbu a vypalování. V historii programů pro emulaci CD a DVD disků byl Alcohol 120% jedním z prvních, které toto uměly. Program je tedy bezpochyby velice kvalitní, ale bohužel, placený

Stáhnout: Alcohol 120% 1.9.8.7421

01.03.2009 13:07:45
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one