.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.
Anti-spyware je speciální program určený k odhalení a odstranění spyware havěti, která vám může zpomalovat počítač nebo krást citlivé osobní i obchodní informace.
Spyware může způsobit poměrně vysokou škodu právě vynesením citlivých informací z vašeho počítače, zabránit se mu v tom snažá anti-spyware programy. Anti-spyware je analogií antivirů, s tím rozdílem že nebojuje proti virům, ale proti spyware.
Z výše uvedeného vyplývá, že spyware nespadá přímo do kategorie virů. Proto ho mnohdy neodhalí ani antivirový software a spyware tak dále přežívá na vašem počítači. Odstranit ho můžete pomocí anti-spyware, který je pro detekci spyware přizpůsoben a díky své užší specializaci zvládá odstanit havěti více.

V dnešní době již mnoho softwarových společností vydává specializované balíky software nabízející jak antivirová, tak anti-spyware řešení v jedné aplikaci.
Nezapomeňte, že každým dnem vzniká mnoho nových spyware mutací a je třeba aktualizovat rozpoznávací databázi anti-spywarového programu. To, že máte anti-spyware nainstalovaný vás ještě před spyware nechrání. Anti-spyware programy je třeba pravidelně aktualizovat! Nezapomeňte na to a vždy se snažte jít s dobou. Pokud se váš počítač začne chovat nestandardně (zasekává se, sám od sebe se restartuje apod.), zkuste kromě antivirové kontroly provést i anti-spyware kontrolu.
14.03.2009 10:18:26
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one