.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.
co-je-spyware.jpeg
Spyware je škodlivý program, jehož cílem je odesílat data z vašeho počítače. Může se jednat o obchodní informace, monitoring vašeho chování na internetu, přihlašovací jména a hesla, čísla kreditních karet a o mnoho dalšího.
Některé spyware programy umožňují vzdálené ovládání vašeho počítače, takže autor spyware může s vaším počítačem nakládat jakkoliv uzná za vhodné. Spyware se často nainstaluje tajně společně s instalací "legitimního" software a ač to není od autorů "legitimního" software hezké a dávají tak všanc jméno svého často kvalitního programu, ne zřídka se stává, že společně se svým "legitimním" programem distribuují i spyware. Za distribuci spyware dostávají mnohdy autoři korektních programů zaplaceno právě od autorů spyware, kterým šíření spyware přináší užitek v podobě cenných obchodních i osobních informací.


Napadá vás, jak si můžete do počítače zanést spyware?
Zde je několik možností, zdaleka se však nejedná o kompletní výčet
Nainstalujete si software, jehož výrobce se neřídí novým heslem internetu - "Don't be evil!". Vůbec se nemusí jednat pouze o balíček legitimního software. Mnohdy je přibaleno něco navíc. Ano, tušíte správně. Spyware, spyware a spyware.
Surfujete na pochybných stránkách a omylem odkliknete výzvu ke stažení a instalaci neznámého programu. Tento způsob nákazy je velice časný, hlavně mezi méně porkočilými uživateli.
Stáhnete si crack a společně s vytouženým crackem se vám do počítače nainstaluje i spyware. Samozřejmě skrytě.
Stáhnete si software přes P2P sítě (DC++, Torrent, Kazaa...). To, že se software dle názvu tváří oficiálně, neznamená, že jde opravdu o původní kopii. Tvůrci spyware 
často využívají neznalost uživatelů P2P sítí k jednoduchému a rychlému šíření spyware prostředncitvím přidání spyware k instalaci jiného známého programu.
 

Co může všechno spyware zjišťovat a jaká data spyware většinou hledá a odesílá?


Spyware umí hledat data na disku. Zejména v anglických textech a dokumentech se spyware mnohdy velice dobře orientuje a dokáže rychle najít nešifrovaná hesla, čísla kreditních karet nebo e-maily, které následně poslouží k zasílání reklamního spamu
Spyware umí odkrýt vaši IP adresu a internetovou identitu. I když internet ze své podstaty moc anonymní nené, spyware může míru anonymity ještě snížit.
Spyware zvládá sledovat webové stránky, které jste navštívili a reklamy, které jste prohlédli.
Spyware umí odchytit hesla, která zadáváte při přihlašování do web mailů, intranetů i jiných nejenom webových aplikací
Spyware může krást seznam všech programů, filmů, písniček, osobních fotek
Spyware umí ukrást vaše telefonní čísla, přihlašovací jména a hesla dial-up připojení k interentu
Spyware umí ukrást fotky vaší manželky/manžela, dětí, psa, kočky, rybiček
Spyware může sledovat, co píšete a komu
Spyware může monitorovat každý stisk klávesy na vaší klávesnici
Spyware může sledovat a zaznamenávat pohyb vaší myši
14.03.2009 10:34:33
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one