.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.

Počítačový červ - červi a jejich kamarádi

pocitacovy-cerv-cervi-a-jejich-kamaradi.jpeg
Co je to počítačový červ? Jedná se v elektronickém světě o něco stejně "hezkého", jako je tomu ve světě přírodním?
Počítačový červ je samo-se-šířící program. Je vytvořen tak, aby využíval počítačové sítě a zasílal kopie sama sebe do dalších uzlů. Tímto způsobem se červi množí a zahlcují Internet.
Většinou není potřeba, aby proces šíření červů uživatel nějakým způsobem spustil. Červi využívají bezpečnostní chyby existujících programů a tyto pak zneužívají k vlámání se do cizích počítačů. Červ se narozdíl od viru nepřipojuje k jinému programu. Běží jako samostatná jednotka a samostatný proces, nevyužívá hostitelský program ke svému zamaskování. Vzhledem k povaze přenosu a šíření mají červi často na svědomí zahlcení a neprůchodnost sítě, přičemž využívají nedokonalosti operačního systému. Řešením je záplatování systému pomocí patchů, hotfixů či service packů. Doporučujeme proto záplatovat pravidelně a často!

Dalším způsobem, jak zabránit šíření červů je neotvírat nečekané a nevyžádané maily a nenavštěvovat stránky, které obsahují nebezpečný a často ilegální obsah (tzv. warez).

Komplexním řešením, jak zabránit útokům červů, jsou buď antivirové programy nebo antispyware aplikace. Protože virů a červů vzniká denně obrovské množství, je vždy třeba ochranné systémy pravidelně aktualizovat!
14.03.2009 10:25:43
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one