.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.
7zip

7zip7zip nevím jak otevřít v PC stažené,komprimované soubory.

7zip je komprimační program, který disponuje vlastním 7z formátem s vyskokým kompresním poměrem. Mimo to podporuje většinu známých formátů.

7zip komprimované soubory

7-Zip nenabízí tak útulné rozhraní jako WinRAR, podporuje rozhraní se dvěmi okny známé například z oblíbeného Total Commanderu, a lze jej proto pohodlně využít i jako jednoduchého správce souborů. Archivy v tomto případě vypadají jako adresáře a můžete s nimi jednoduše pracovat. 7-Zip využívá jako jednu z hlavních kompresí metodu LZHA, která nabízí vysoký kompresní poměr a svižnou rychlost dekomprese.

7-Zip si od verze 3.4 poradí s dělenými archívy, kdy přímo v nabídce si můžete vybírat mezi nejpoužívanějšími typy médií. Pro šifrování archívu včetně jmen souborů používá kvalitní 256b šifru AES. Poradí si také se solid kompresí, v případě jejího použití prozatím nezvládá následně aktualizovat soubory. Právě algoritmy pro práci se solid kompresí (více informací najdete v samostatném rámečku) jsou hlavní devizou aplikace 7-Zip. 


Narozdíl od WinRARu si poradí i s opravdu velkými archivy, a to až do velikosti 16000000000 GB. Začínající uživatelé ocení také jeho implementaci do prostředí Windows Shell, kdy archivační nabídky jsou k dispozici již po otevření nabídky po kliknutí pravým tlačítkem myši. Tuto funkci, ale zvládá také WinRAR. 7-Zip potěší také podporou do budoucna, protože již dnes je k dispozici plně čtyřiašedesátibitová verze včetně uživatelského rozhraní, naopak v Linuxu si budete muset vystačit pouze s příkazovou řádkou. 


V dnešní době existují zásuvné moduly do souborových manažerů jako FAR manager nebo Total Commander, které povýší jejich archivační schopnosti o formát 7Z. Velkou výhodou programu 7-Zip je fakt, že je stále nabízen zdarma.

Stažení programu: 7zip

22.02.2009 17:49:47
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one