.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.

Ověření pravosti systému Windows

Máte-li problémy s ověřením pravosti systému Windows, obraťte se na technickou podporu Microsoft. Kupte si legální Windows a nepoužívejte pirátské kopie.

Po zakoupení licence je nutné přepsat produktový klíč. K přepsání nelegálního klíče na legální je třeba použít tento nástroj,Zde najdete dalšípodrobnosti
Návody nijak neomezí funkci systému!!! Návody jsou psány pro Windows SP2, funkční jsou i pro Windows SP1.
Microsoft zavedl Windows Genuine Advantage Notifications, který je součástí aktualizací. Tento program okamžitě zjistí, jestli je v počítači nainstalovaná originální verze systému a pokud ne, vyskočí na obrazovce varovná informace, že jste se stali majiteli nelegální kopie a při každém dalším spuštění počítače na vás při inicializaci Windows bude poměrně velkým písmem svítit opět tato výstraha. Navíc ještě ve Windows bude v dolní části ikona s touto výstrahou a stále vám bude nabízet, abyste si nelegální kopii snadno a rychle zaregistrovali u společnosti Microsoft. Navíc Bill Gates připravuje také zátah proti uživatelům pirátských verzí Microsoft Office. 
Pro majitele legálních kopií není potřeba. Vůbec nepoznají, že jim tento program zkontroloval licenci. Problém ovšem nastane u té ostatní většiny. První z možností je vůbec tuto aktualizaci nestahovat. Tím máte zaručeno, že se vám nic na obrazovce objevovat nebude. Ovšem pro Microsoft to bude znamení, že zřejmě nejste majitelem legálního Windows a nebudete moci stahovat aktualizace z Windows Update, programy jako např. WMP10, apod. Pokud už ovšem máte Windows Genuine Advantage Notifications nainstalovaný, jedna z možností jak se tohoto zbavit je objednat si legální verzi Windows, tuto možnost bych upřednostnil. Pokud si ovšem chcete ponechat nelegální verzi systému, tak stačí pouze zobrazit si nainstalované aktualizace v Přidat nebo odebrat programy a odinstalovat komponentu s názvem Windows Genuine Advantage Validation Tool. Dobrou zprávou je, že prozatím podle informací společnosti Microsoft přijalo tuto aktualizaci asi 70% testovaných uživatelů. 

Podobnou utilitu jako je Windows Genuine Advantage Notifications chce Microsoft zakomponovat i do nového operačního systému. Po zjištění nelegální kopie by údajně neměly být přístupné všechny funkce tohoto systému. (např. nové grafické rozhraní AERO) Jenže Microsoft chce jít ještě dál. Už nyní jedná s předními výrobci hardwaru o nových ochranách přímo v počítači. Díky nové 64 bitové technologii, na které jsou Windows Vista založeny, bude údajně naprosto nemožné jakkoli vytvářet nelegální kopie 

V jádře systému bude vrstva s názvem Protected Environment, která zamezí kopírování především originálním diskům založeným na technologii HD-DVD nebo Blu-Ray. V podstatě jde o to, že všechny procesy budou probíhat přes tuto vrstvu, která bude kontrolovat autenticitu programů a každý program určený pro vytváření DVD ripů prostě zakáže. Dále nebude údajně možné vytvářet emulátory mechanik pro image CD nebo DVD. 

Dalším z řady zabezpečení budou ochrany výstupů tak zvaný PVP-UAB ("Protected Video Path - User Accessible Bus"). Například pokud se někdo pokusí obsah chráněného disku přehrát přes nechráněný výstup, jako je DVI, tak tento port zablokuje. V podstatě to bude probíhat stylem zasílání dotazů k hardwaru a přijímání odpovědí v zašifrované podobě. Podobně to bude fungovat i u VGA konektoru s tím rozdílem, že výrobce filmu si bude moci vybrat, zda systém pouze sníží kvalitu přehrávaného filmu, nebo jako u DVI, zablokuje pokus o přehrání na monitoru port.
A jak probíhá aktualizace Windows?
Při první aktualizaci se nainstaluje:Nástroj pro ověření pravosti systému Windows (KB892130)
710 kB , méně než 1 minuta 
Nástroj pro ověření pravosti systému Windows umožňuje ověřit pravost kopie systému Microsoft Windows. Nástroj ověří pravost instalace systému Windows kontrolou identifikačních údajů produktu Windows a stavem aktivace produktu

Po instalaci tohoto update, již doplněk "Windows Genuine Advantage Validation Tool" nelze zakázat, tak jak tomu šlo před 1.3. 2006.

V další následné aktualizaci se nainstaluje:
Nástroj Windows Genuine Advantage Notification (KB905474)
Velikost souboru ke stažení: 991 kB , méně než 1 minuta 
Nástroj Windows Genuine Advantage Notification vás upozorní, není-li vaše kopie systému Windows pravá. Je-li shledáno, že váš systém není pravý, nástroj vám pomůže získat licencovanou kopii systému Windows.

Při této aktualizaci se aktualizuje knihovna "LegitCheckControl" a ve složce C:\WINDOWS\system32\ se objeví soubor "WgaTray.exe". Po této aktualizaci je třeba restartovat počítač.

No a nyní to začne. Před přihlášením do Windows se zobrazí upozornění, že používáte nelegální Windows a že se tato zpráva bude zobrazovat tak dlouho, dokud problém nevyřešíte.

Stačí však před ověřením pravosti přepsat knihovnu LegitCheckControl, verze knihovny 1.5.530.0 je stále funkční.
02.03.2009 20:03:13
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one