.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.

Hlásí počítač že má nedostatek operační paměti?

Pokud máte starý počítač, může být jeho stížnost na nedostatek operační paměti oprávněná. Pokud máte ale počítač novější, s největší pravděpodobností vám něco paměť požírá. Je to parazitující havěť nebo kulhající program?
Tento příznak může být způsoben množstvím nainstalovaných a aktivně spuštěných programů. Nejčastěji je ale způsoben tím, že některý ze spuštěných programů špatně pracuje s pamětí a nekorektně uvolňuje předtím obsazenou paměť (tzv. Memory leak). Toto je častý a běžný jev - souvisí s drobnými chybami v programech - s chybami, které nebyly odhaleny při vývoji. Ač existuje mnoho způsobů a komplexních metodik, jak předejít vypuštění software s chybou, nelze bezchybnost nikdy stoprocentně zaručit a nějaká ta chybička se občas do programu dostane kažému výrobci software. V případě, že vám nějaký program čas od času začne požírat více paměti, než je zdrávo, dojde ke zpomalnení počítače v důsledku nedostatku paměti.
 

Doporučujeme:

Nejjednodušší možností, jak se obsazenosti paměti zbavit, je násilně ukončit program zabírající paměť prostřednictvím Task Manageru. Pokud program potřebujete k práci, zkuste ho následně znovu spustit. Pokud se nadměrné zabírání paměti programem po jeho opětovném spuštění znovu opakuje, jedná se pravděpodobně o chybu programu a je třeba získat od výrobce software opravu chyby (HotFix, Service Pack, Upgrade, Update). Ne vždy se ale jedná o chybu programu způsobenou při vývoji. Chyba mohla vzniknout i v důsledku napadení programu virem, případně se může jednat o samostatný virus nebo spyware, který si na vašem počítači žije vlastním bujarým životem. Pokud se po násilném ukončení programu tento program sám automaticky spustí, je třeba mít se na pozoru. Je dost pravděpodobné, že se jedná o virus nebo spyware.

Spusťte antivirovou kontrolu

Spusťte antispyware kontrolu

Stáhněte aktualizace problematického programu

Najděte na interentu informace o problematickém programu - je třeba zjistit, zda jde o legitimní program a nebo o virus, spyware nebo jinou havěť
14.03.2009 15:47:48
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one