.http://mujcomp.mypage.cz.
.logo.
.eset.
.logo.

Počítač se z ničeho nic zasekne a nelze s ním dál pracovat

Mrtvá myš. Mrtvá klávesnice. Pomozte mi!!! ...nefunguje vám myš a klávesnice? Pokud jste trpěliví, dáte jim nějaký čas na zasloužený odpočinek. Pokud jste ale realisté a víte, že počítač na rozdíl od nás odpočinek moc nepotřebuje, začněte pátrat po problém
Zamrznul Vám počítač? Víme jak to napravit

Zaseknutí počítače je často způsobeno chybami pevného disku, operační paměti nebo vinou špatných ovladačů vašeho hardware. Pokud se počítač zasekne, vždy přemýšlejte, proč se to stalo a snažte se zajistit co nejvíce informací. 


Pokud se při zaseknutí počítače objeví modrá obrazovka (notoricky známá „Modrá smrt"), opište si z monitoru co nejvíce informací. Na základě nich si následně můžete na Internetu dohledat, co informace znamenají, k jakému software nebo hardware se vztahují a zůžit tak oblast potenciálních problémů. 

Pokud počítač zatuhne tak, že se přestane hýbat kurzor myši, zkuste po násilném restartu projít EventLog. Často v něm bývá několik záznamů o selhávajících částech systému. Z těch lze pak blíže určit, která část počítače problém způsobila.

Co když počítač vytuhne ihned při startu počítače?


I to se stává. Proto je potřeba zálohovat data. Máte-li zálohy, nehrozí Vám nic, než časová ztráta a případně ušlý zisk za dobu, kdy nemůžete používat počítač. Vytuhnutí při startu počítače je možno opravit reinstalací systému. To je ale vždy až ta poslední možnost. Zkuste, zda nelze systém spustit v nouzovém režimu. To, že počítač vytuhne, možná způsobují špatné ovladače. Nezapomeňte také na možnost použití poslední známé konfigurace počítače. Tato volba často pomůže napravit problém.

Zatuhla Vám myš nebo klávesnice? Zkontrolujte kolegu.


Častým vtípkem kolegů v práci může být to, že Vám odpojí myš nebo klávesnici z počtíače. Počítač pak vypadá, jako by zatuhl. Ve skutečnosti je ale problém jinde. Předtím, než začnete reinstalovat zatuhlý počítač, prověřte si základní zapojení hardware.

Zaseknul se Vám obraz na monitoru nebo LCD displeji?


Je možné, že některá z aplikací vytížila procesor tak, že není schopen zpracovávat další instrukce a obraz se proto nemůže překreslit. Nechejte počítači chvíli času, možná jenom přemýšlí. Pokud se ani po chvíli obraz nerozmrazí, zkuste restartovat počítač opakovaným stiskem kombinace kláves Ctrl+Alt+Del. Naskočí-li správce úloh, prohlédněte si, zda v něm nějaká aplikace nevytěžuje procesor na maximum. Pokud ano, zkuste ji ve správci úloh ukončit.

Tajné pravidlo IT profesionálů


Zkusili jste počítač vypnout a zapnout? Zní to divně, ale čas od času se vyskytne náhodný problém mezi nebem a zemí, který se vypnutím a zapnutím počítače sám spraví. Pokud se pak zatuhnutí počítače delší dobu neprojeví, nelámejte si s problémem hlavu, patrně se vyřešil sám. Nespravujte něco, u čeho nemáte jistotu, že je to rozbité.

Závěrem doporučujeme


Zkontrolovat, zda vám kolega sedící u sousedního stolu neodpojil klávesnici, myš nebo obojí

Zkontrolovat, zda funguje alespoň myš nebo klávesnice - pokud nefunguje jen jedno z toho, je pravděpodobné, že to druhé se pokazilo (před vyhazováním „nefunkční" klávesnice nebo myši do koše zkuste ještě restartovat počítač, případně přeinstalovat ovladače myši a klávesnice"

V případě, že zatuhnutí proběhne po zobrazení chybové hlášky, zapište si co nejvíce ifnormací o chybě a následně se snažte o chybě najít na Internetu více .

Poté, co se počítač zasekl, vypnuli jste ho a opětovně zapnuli, projděte EventLog, zda se v něm nenajde něco zajímavého - chybové hlášky, selhávající části systému, informace o zabezpečení... Pokusy o četné přihlášení neznámým uživatelem mohou znamenat, že na vás prostřednictvím sítě útočí hacker.
14.03.2009 15:30:35
danimailg

Mohou Vám být tyto stránky užitečné?

Ano (46 | 52%)
Ne (23 | 26%)
Možná (20 | 22%)
TOPlist


.logo.
copyright © 2oo9 by dani

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one